Metody liposukcji

Istnieje wiele metod przeprowadzania liposukcji. Najstarszą i najczęściej używaną jest technika zwana ?tumescent?. Polega na wstrzyknięciu dużej ilości roztworu składającego się z środka znieczulającego (lidokaina) , epinefryny (obkurczającej naczynia krwionośne ? blokuje krwawienie) i roztworu soli fizjologicznej (ułatwia usuwanie tłuszczu). Płyn powoduje puchnięcie i utwardzenie tkanki tłuszczowej co ułatwia jej usuwanie. Dość duża ilość lidokainy powoduje, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jej zaletą jest zmniejszenie bólu i pooperacyjnych obrzęków, zasinień.
Inną, choć bardzo podobną metodą jest tzw. technika super mokra ( Super Wet). Różnica polega na użyciu mniejszej ilości płynu – w przypadku ?tumescent? jest to nawet 5-cio krotność objętości usuwanego tłuszczu, natomiast przy Super Wet jest to ilość odpowiadająca wielkości usuwanej tkanki. Pomimo niewielkiej ilości lidokainy operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym. Kolejna różnica to czas wykonywania zabiegu ? tumescent wymaga ok. 4-5 godzin przy SuperWet wystarczą 2.
Lipoplastyka czyli inna liposukcja ? znana także jako technika UAL wykorzystuje specjalną wibrującą rurkę emitującą ultradźwięki. Energia przez nią wytwarzana powoduje rozpuszczanie komórek tłuszczowych umożliwiając łatwe ich odessanie. Zabieg jest bardzo podobny do jego standardowej wersji, lecz choć w mniejszym stopniu wykorzystuje negatywne ciśnienie, nieprofesjonalna obsługa może powodować oparzenia sąsiednich tkanek. Zabieg lipoplastyki trwa dłużej niż inne rodzaje liposukcji lecz jest bardzo precyzyjny i o wiele skuteczniejszy w usuwaniu tłuszczu zwłaszcza w obszarze pleców czy męskich piersi.
Najnowszą i najszybszą metodą coraz częściej używaną przez chirurgów plastycznych jest technika PAL (Power Assisted Liposuction). Wykorzystuje ona liniową rurkę ssącą co ułatwia jej prowadzenie i umożliwia osiąganie wysokich prędkości odsysania nie stwarzając przy tym ryzyka poparzenia. Użycie PAL gwarantuje mniejsze ryzyko urazów, mniejszy ból, szybszy proces gojenia.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes